Борусия Дортмунд и Майнц завършиха 1:1 в мач от 16-ия

...

Четвърти мач без победа за Борусия Дортмунд, Драмщат се пребори за реми с Хофенхайм

Борусия Дортмунд и Майнц приключиха 1:1 в мач от 16-ия кръг в Бундеслигата. Домакините към този момент 4 следващи мача в шампионата не съумяват да завоюват трите точки и това отвори сериозна разлика с водачите.

В 29-та минута Юлиан Брандт откри резултата с прелестен гол от директен свободен удар.

В края на полувремето обаче Майнц изравни. Топката беше центрирана в наказателното поле, където бранителите в жълто-черни екипи проспаха обстановката. Това разреши на Сеп ван ден Берг да осъществя гол.

В класирането Борусия Дортмунд е на 5-то място с 27 точки, а Майнц е тъкмо над чератат с 10 пункта.

В различен мач по това време Хофенхайм и Драмщат изиграха страховит дуел и приключиха 3:3.