Борусия Дормунт разби с 4:1 като гост отбора на Севиля

...

Дортмунд се развихри и задълбочи кризата в Севиля

Борусия Дормунт разруши с 4:1 като посетител тима на Севиля в мач от груповата фаза на Шампионска лига.

Гостите поведоха още в 6-та минута с гол на Рафаел Герейро, който нанесе съвършен удар от границата на пеналтерията. Стражът на Севиля нямаше късмет да стигне до топката.

Любопитен миг от първото полувреме бе директният червен картон, който съдията сподели на Юсеф Ел Несири от домакините. Малко по-късно ВАР се намеси и обстановката бе прегледана. Червеният картон бе сменен с жълт.

В 41-та минута Джуд Белингам блесна с невероятна самостоятелна изява, която му донесе и гол - 2:0. А докрая на полувремето Карим Адейеми оформи класическото 3:0 с гол в 43-та минута.

Севиля обаче понижи резултата и за малко си повярва в 51-та минута с гол на Юсеф Ел Несири, а Алекс Телеш асистира за попадението.

Амбициите на испанския отбор бяха попарени в 75-та минута, когато Юлиан Бранд се разписа за крайното 4:1

С тази победа Борусия Дортмунд удобно окупира втората позиция зад Манчестър Сити, които разгромиха с 5:0 Копенхаген в другия дуел от групата.