Боруна (Царева ливада) надви у дома Партизан (Червен бряг) с

...

Историческа победа в Царева ливада

Боруна (Царева ливада) надделя вкъщи Партизан (Червен бряг) с 2:1. Двубоят е от втория кръг на Северозападната Трета лига. Успехът е първи в историята на клуба в аматьорския футболен хайлайф. Началото обаче не предвещаваше сходен край. Гостите започнаха по-добре. Милен Тонев им даде задатък в резултата след 5 минути игра. Те държаха контрола върху събитията на терена до края на началния половин час. Тогава Николай Банов изравни от фаул. Попадението смути гостите и направи домакините по-агресивни. Други сериозни моменти пред вратите обаче нямаше.

След почивката червенобрежкия отбор натисна. Капитанът му Галин Великов шутира топката в ръката на съотборника си Михаил Милчев и рефера отсъди фаул на границата на наказателното поле в 70-ата минута. Владислав Мисяк извърши и обрата в резултата стана факт – 2:1. Партизан мигновено реализира напън. Георги Петков уцели гредата. Той пропусна още два гола, а по един път това сториха съотборниците му Христо Димов и Михаил Милчев.