Борнемут победи Манчестър Юнайтед с минималното 1:0 в първи двубой

...

Бивш играч на Юнайтед донесе победата на Борнемут над червените дяволи

Борнемут победи Манчестър Юнайтед с минималното 1:0 в първи дуел от 11-ия кръг на британската Висша лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Джошуа Кинг в края на първото полувреме.
 Манчестър Юнайтед се ослушва за Лука Йович

Нападателят не може да се приспособява в Реал

Първите 15 минути на срещата бяха равностойни. В 16-ата минута Райън Фрейзър падна в наказателното поле след единоборство с капитана на гостите Ашли Йънг и изиска дузпа, само че основният арбитър Крис Кавана подмина обстановката, а и след инспекция с ВАР не се видя нищо неправилно.

В 21-ата минута Даниел Джеймс стреля от границата на наказателното поле, само че топката мина настрана от вратата.

В 35-ата минута Антони Марсиал падна в наказателното поле и изиска дузпа. Съдията не свири нарушаване.

В 45-ата минута Джошуа Кинг пое добре топката след центриране на Смит, съумя да завърти топката зад тила си, обърна се и стреля от въздуха. Топката се промуши сред краката на Давид Де Хеа и резултатът бе открит.

Домакините започнаха по-добре второто полувреме, само че с течение на времето Юнайтед потегли в по-предни позиции, търсейки изравняването.

В 57-ата минута Андреас Перейра нанес прецизен изстре, само че вратарят Аарън Рамсдейл мазета.

В 75-ата минута Борнемут можеше да стигне до втори гол, само че Де Хеа избави.

Девет минути преди края на срещата Мейсън Грийнууд нацели гредата, а малко по-късно Рамсдейл избави рисков изстрел на Скот Мактоминей.

Манчестър Юнайтед заема осмата позиция в класирането на Висшата лига с 13 точки, а Борнемут е 6-и с 16 пункта.

Борнемут: Рамсдейл, Смит, Стив Кук, Аке, Рико, Хари Уилсън, Билинг, Лерма, Фрейзър, Кинг, Уилсън

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Магуайър, Линдельоф, Йънг, Мактоминей, Фред, Перейра, Джеймс, Марсиал, Рашфорд