Колоездачът, блъснал дете в Южния парк, излезе на свобода под гаранция от 1000 лв.
Борислав Миланов бяга от мястото на случая, до момента в който майката на потърпевшото дете го снима.
Софийският градски съд (СГС) освободи от ареста мъжа, блъснал дете в столичния Южен парк, определяйки му гаранция от 1000 лева
Обвиняемият Борислав Миланов изиска да излезе на независимост, с цел да стартира работа и да помогне с каквото може на потърпевшото момиченце.
Както е известно, откакто блъсна детето на 9 май, мъжът избяга и бе разгласен за търсене. Впоследствие Миланов самичък се съобщи в полицията.
Затова и Софийски градски съд регистрира, че той не е съдействал или оказал помощ на детето след случая, нито пък е дал на майка му някакви свои данни или телефонен номер.
Въпреки това магистратите одобриха Миланов не съставлява заплаха за обществото, защото е с чисто правосъдно минало и самичък се е предал в полицията. Затова и Софийски градски съд анулира решението на първата инстанция, с което той бе оставен за непрекъснато с ареста.
Източник: mediapool.bg
КОМЕНТАРИ




