Борещият се за спасение от изпадане – Янтра победи с

...

Осакатен ФК Севлиево съживи Янтра

Борещият се за избавление от изпадане – Янтра победи с 2:0 в Полски Тръмбеш мощно представящия се през тази пролет ФК Севлиево. Двубоят бе от 28-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Именно този резултат е огромната изненада на кръга. Гостите обаче имат пояснение за загубата – отсъствието на половината титуляри поради травми.

Въпреки това те преобладаваха на терена. Създадоха много положения, а плеймейкърът им Лилян Маринов два пъти уцели гредите. Домакините действаха по-затворено и бяха извънредно рационални в офанзива. В средата на първото полувреме Борислав Иванов стреля неспасяемо от 30 метра за 1:0. В 61-ата минута Ружди Руждиев пък бе най- предвидлив в блъсканица пред севлиевската врата и съумя да вкара второ попадение в нея.