Бордо завърши 1:1 срещу гостуващия Амиен в мач от 18-ия

...

Амиен измъкна точка при гостуването на Бордо

Бордо приключи 1:1 против гостуващия Амиен в мач от 18-ия кръг на френското футболно състезание. Домакините продължиха серията си без проваляне от края на октомври към този момент в седем следващи срещи от Лига 1, само че в шест от тях те приключиха наедно и не съумяха да прогресират съществено в класирането, като заемат 12-ото място с 22 точки. Амиен пък е 17-и със 17 точки. Бордо стартира добре мача, само че Джими Бриан направи два пропуща в началните минути. В средата на първото полувреме Самюел Калу въпреки всичко откри за отбора на Ерик Бедуе, откакто засече с глава подаване в пеналта от дясно на Серхи Паленсия. Двубоят продължи равностойно с леко териториално преимущество на домакините. Амиен въпреки всичко стигна до равнене три минути преди края. Бакайе Дибаси изсипа една топка от ляво към границата на наказателното поле, Еди Гнаоре преодоля в придвижване Максим Пундже и с мощен удар от 13-14 метра направи 1:1. Лига 1 17 кръг, събота 8 декември  Анже 21:00  Бордо