Бордо и Марсилия завършиха наравно 0:0 в последна среща от

...

Бордо не успя да победи девет от Марсилия

Бордо и Марсилия приключиха наедно 0:0 в последна среща от 25-ия кръг на Лига 1. Жирондинците могат да съжаляват за пропуснатата победа, откакто не съумяха да завоюват 3 точки против съперник останал с двама играчи по-малко.

Гостите получиха два директни червени картона единствено в границите на четири минути. Първо Леонардо Балерди бе изпъден, откакто задържа съперник, който се откъсваше самичък против вратата на Олимпик.
Малко по-късно Дарио Бенедето извърши извънредно жестоко нарушаване и остави съотборниците в извънредно сложна обстановка. Бордо не се възползва от численото си преимущество, макар че до края на постоянното време оставаха 30 минути.

Южнокореецът Хуанг удари греда, а Никола де Превил на няколко пъти направи непростими пропуски.

Така Марсилия устиска равенството и е 9-о място с 34 точки, само че без победа в 7 следващи мача. Бордо е 11-и с точка по-малко.

Лига 1 25 кръг, неделя 14 февруари  Бордо 0:0краен резулат  Марсилия