Болоня се наложи над гостуващия Лече с 2:0 в мач

...

Болоня не се затрудни срещу Лече у дома

Болоня се наложи над гостуващия Лече с 2:0 в мач от 11-ия кръг на италианската Серия А.

Марко Арнаутович откри резултата за домакините в 13-ата минута от дузпа, която бе отсъдена след ревизиране на обстановката с ВАР. Той невъзмутимо изкача вратаря да избере ъгъл и насочи топката в противоположната страна.

В 35-ата минута Луис Фергюсън направи 2:0 с акуратен удар с глава в десния ъгъл след осъществяване на корнер от Муса Бароу.

Десет минути преди края на мача Стефан Пош направи необикновен пропуща за Болоня, останал изцяло самичък, като вратарят на Лече Владимиро Фалконе направи едно от най-хубавите спасявания в кариерата си и мазета топката в корнер.

Със извоюваните точки Болоня се изкачи до 14-о място в Серия А, до момента в който Лече остава с три позиции по-надолу в рисковата зона.