Болоня победи Сампдория с 2:1 като гост в мач от

...

Болоня излъга Сампдория с късен гол

Болоня победи Сампдория с 2:1 като посетител в мач от 23-ия кръг на Серия А. Болоня се изкачи до седмото място във краткотрайното класиране, до момента в който Сампдория заема 19-а позиция в таблицата с едвам 11 точки от 23 мача.

Роберто Сориано от състава на Болоня откри резултата в 27-ата минута. Отговорът на Сампдория пристигна чак в 68-ата минута, когато Абделхамид Сабири осъществя от дузпа, единствено три минути откакто се появи в игра.

Отново Сабири имаше късмет да извърши втора дузпа и то в 71-ата минута, с която да донесе цялостния поврат на домакините. Той обаче не съумя да означи.

Рикардо Орсолини обаче наказа Сампдория за този пропуск в 90-ата минута на срещата. Попадението бе прегледано с ВАР за възможна засада, само че такава нямаше. Голът остана и по този начин халфът донесе успеха на Болоня.