Настъплението на морбили продължава: 70 са вече заболелите в страната
Болните от морбили в страната все още са 70. Това заяви служебният здравен министър Михаил Околийски пред публицисти. Повечето от заболелите са деца в районите, които са били следени досека, в това число в София.
" Правим всичко допустимо, с цел да няма национална зараза ", съобщи Околийски, представен от Българска телеграфна агенция.
По думите на Михаил Околийски не се следи тежко протичане на заболяването. Всички диагностицирани с морбили за настанени в болнични заведения за лекуване и за да се лимитират контактите им.
Нови случаи на морбили, наранени са три области
Продължава издирването на деца с пропуснати ваксини
" Проблемът е, че в двата района - Враца и Плевен, към този момент са заети съвсем всички болнични кревати и се надяваме, че ще се успокои наклонността от новорегистрирани, с цел да не се претрупа здравната система ", уточни здравният министър.
Той сподели още, че общопрактикуващите лекари и здравните посредници са на терен, като най-важното за ограничение на казуса е ваксиналното покритие. " Акцентираме върху това родителите да знаят какъв брой е значимо да се имунизират децата им. Почти всички от диагноситицарините с морбили нямат ваксина ", изясни Околийски.
Той увери, че всички нужни лекарства за лекуването са налични.
Инфекциозното поделение в Бяла Слатина се изпълни с морбили
Няма деца в тежко положение
14 случая на морбили са регистрирани в първите два дни на април. заяви Българска национална телевизия. Заболяването е открито при деца от 0 до 15 години.
По данни на Министерството на здравеопазването заболелите в страната към този момент са общо 66.
12 от новите случаи са регистрирани в област Враца - 11 в община Бяла Слатина и 1 в община Козлодуй.
По един случай е открит в София-град и Софийска област.
" Правим всичко допустимо, с цел да няма национална зараза ", съобщи Околийски, представен от Българска телеграфна агенция.
По думите на Михаил Околийски не се следи тежко протичане на заболяването. Всички диагностицирани с морбили за настанени в болнични заведения за лекуване и за да се лимитират контактите им.
Нови случаи на морбили, наранени са три области
Продължава издирването на деца с пропуснати ваксини
" Проблемът е, че в двата района - Враца и Плевен, към този момент са заети съвсем всички болнични кревати и се надяваме, че ще се успокои наклонността от новорегистрирани, с цел да не се претрупа здравната система ", уточни здравният министър.
Той сподели още, че общопрактикуващите лекари и здравните посредници са на терен, като най-важното за ограничение на казуса е ваксиналното покритие. " Акцентираме върху това родителите да знаят какъв брой е значимо да се имунизират децата им. Почти всички от диагноситицарините с морбили нямат ваксина ", изясни Околийски.
Той увери, че всички нужни лекарства за лекуването са налични.
Инфекциозното поделение в Бяла Слатина се изпълни с морбили
Няма деца в тежко положение
14 случая на морбили са регистрирани в първите два дни на април. заяви Българска национална телевизия. Заболяването е открито при деца от 0 до 15 години.
По данни на Министерството на здравеопазването заболелите в страната към този момент са общо 66.
12 от новите случаи са регистрирани в област Враца - 11 в община Бяла Слатина и 1 в община Козлодуй.
По един случай е открит в София-град и Софийска област.
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




