Да бъдем добри! Бездомен и болен мъж от Видин нощува в рушаща се къща, има нужда от нашата помощ /снимка/
Болен скитник мъж от Видин има потребност от нашата поддръжка, с цел да води по-добър метод на живот, научи организация BulNews.
В обществената мрежа от през вчерашния ден се върти пост, обвързван с 60-годишния Сашо. Според обявата, която е споделена от жена, помагаща му с каквото може, излиза наяве, че с изключение на дом, той няма и близки.
„ Поради неточности в предишното и зле стекли се условия, той живее в рушаща се къща в централната част на Видин. Самонастанил се е в нея и я населява от години “, написа в поста си дамата.
Тя добавя, че порутеният парцел се намира тъкмо против работното ѝ място, като Сашо постоянно върви при нея и сътрудника ѝ, с цел да си зарежда телефона и фенерчета, както и да си цялостни вода.
„ Случвало се е да изиска пари назаем, които постоянно е прибирал. Грижим се за здравето на кучетата и котките му, които е прибрал от улицата и които обича извънредно доста “, добавя още дамата.
Мъжът е развил стомашна язва, само че, за жалост, няма здравни осигуровки, поради което му е било отказано лекуване. Вследствие на това, Сашо се утежнява и даже е почнал да кърви. Състоянието му е толкоз тежко, че към този момент е достигнал степен, в която не може въобще да се храни, а кръвозагубата го изтощила до лимит, който не му разрешава даже да помръдне от леглото.
„ Можете ли да си представете какво е 2 седмици да лежиш в личните си екскременти, аз не мога. Носим му вода и му палим печката по няколко пъти дневно, тъй като до момента да е починал от хипотермия или обезводняване.
Той към този момент едвам приказва, само че непрекъснато пита дали котките му са яли и имат ли вода. Това в действителност ме раздруса и не мога да си показва, че толкоз добър човек ще си отиде по толкоз отблъскващ метод. Поели сме грижата за животните му, най-малко за тях няма да е нужна помощ.
Някои хора ще кажат, че самичък си е отговорен и ще са прави, само че това значи ли, че би трябвало да преживее нещо сходно? “, написа още дамата.
От поста ѝ излиза наяве, че 60-годишният Сашо е воден в Бърза помощ, само че заради липса на осигуровки, го отпращат да си върви. Подаден е сигнал в обществените, само че от там дали отговор, че няма място, където да го настанят.
„ Не знам какъв брой по-социално слаб би трябвало да е човек, с цел да получи заслон или както всичко в нашата страна, тези, които се възползват от обществена помощ, надалеч не са в действителност обществено слаби “, добавя дамата.
От обявата ѝ се схваща още, че след нея десетки хора са се отзовали и имат предпочитание да оказват помощ на Сашо.
Благодарение на няколко индивида осигуровките на 60-годишния мъж ще бъдат платени през днешния ден и незабавно по-късно той ще бъде признат в болница.
„ Пускам този пост с вярата да се популяризира и да стигне до организация която може да му помогне или всички ние заедно да го подкрепим по някакъв метод. Моля споделяйте! “, приключва поста си дамата.
В обществената мрежа от през вчерашния ден се върти пост, обвързван с 60-годишния Сашо. Според обявата, която е споделена от жена, помагаща му с каквото може, излиза наяве, че с изключение на дом, той няма и близки.
„ Поради неточности в предишното и зле стекли се условия, той живее в рушаща се къща в централната част на Видин. Самонастанил се е в нея и я населява от години “, написа в поста си дамата.
Тя добавя, че порутеният парцел се намира тъкмо против работното ѝ място, като Сашо постоянно върви при нея и сътрудника ѝ, с цел да си зарежда телефона и фенерчета, както и да си цялостни вода.
„ Случвало се е да изиска пари назаем, които постоянно е прибирал. Грижим се за здравето на кучетата и котките му, които е прибрал от улицата и които обича извънредно доста “, добавя още дамата.
Мъжът е развил стомашна язва, само че, за жалост, няма здравни осигуровки, поради което му е било отказано лекуване. Вследствие на това, Сашо се утежнява и даже е почнал да кърви. Състоянието му е толкоз тежко, че към този момент е достигнал степен, в която не може въобще да се храни, а кръвозагубата го изтощила до лимит, който не му разрешава даже да помръдне от леглото.
„ Можете ли да си представете какво е 2 седмици да лежиш в личните си екскременти, аз не мога. Носим му вода и му палим печката по няколко пъти дневно, тъй като до момента да е починал от хипотермия или обезводняване.
Той към този момент едвам приказва, само че непрекъснато пита дали котките му са яли и имат ли вода. Това в действителност ме раздруса и не мога да си показва, че толкоз добър човек ще си отиде по толкоз отблъскващ метод. Поели сме грижата за животните му, най-малко за тях няма да е нужна помощ.
Някои хора ще кажат, че самичък си е отговорен и ще са прави, само че това значи ли, че би трябвало да преживее нещо сходно? “, написа още дамата.
От поста ѝ излиза наяве, че 60-годишният Сашо е воден в Бърза помощ, само че заради липса на осигуровки, го отпращат да си върви. Подаден е сигнал в обществените, само че от там дали отговор, че няма място, където да го настанят.
„ Не знам какъв брой по-социално слаб би трябвало да е човек, с цел да получи заслон или както всичко в нашата страна, тези, които се възползват от обществена помощ, надалеч не са в действителност обществено слаби “, добавя дамата.
От обявата ѝ се схваща още, че след нея десетки хора са се отзовали и имат предпочитание да оказват помощ на Сашо.
Благодарение на няколко индивида осигуровките на 60-годишния мъж ще бъдат платени през днешния ден и незабавно по-късно той ще бъде признат в болница.
„ Пускам този пост с вярата да се популяризира и да стигне до организация която може да му помогне или всички ние заедно да го подкрепим по някакъв метод. Моля споделяйте! “, приключва поста си дамата.
Източник: bulnews.bg
КОМЕНТАРИ




