Божидар Краев вкара гол и подаде за още един, а

...

Божидар Краев избухна с гол и асистенция в Австралия, отборът му се изкачи на първо място

Божидар Краев вкара гол и подаде за още един, а Уелингтън Финикс надигра Макартър ФК с 3:0 и се изкачи отпред на класирането във футболното състезание на Австралия. Българският нападател към този момент има четири попадения, откакто започва всеки дуел като титуляр.

Финикс се намира преди всичко в класирането с точка пред Мелбърн Виктъри и две пред днешния си противник.

Уелингтън надигра тотално Макартър, а Краев бе главното оръжие за гостите в офанзива. Удар на българина с глава при започване на мача бе отразен от вратаря на домакините, а по-късно Краев лиши топката от бранител и се озова на комфортна позиция в наказателното поле, само че стреля около гредата.
 Десподов блесна с 2 попадения за ПАОК

Националът към този момент има пет гола за гранда от Солун

Краев вкара първия, а и надвит гол, в 40-ата минута. Бенджамин Олд направи двойно подаване с Коста Барбарусес по лявото крило и центрира пред вратата, а българинът изпревари защитник на Макартър и засече топката за 1:0. 13 минути след началото на втората част Краев получи дълъг пас по дясното крило и преодоля технично състезател на домакините, след което подаде на Барбарусес на далечна греда. Новозеландецът бе прецизен за 2:0.

Барбарусес вкара и третия гол за Уелингтън две минути по-късно, а Макартър пропусна дузпа в края на мача.