Божидар Краев се превърна в герой за Жил Висенте. Тимът

...

Божидар Краев донесе победата на Жил Висенте срещу Гимараеш

Божидар Краев се трансформира в воин за Жил Висенте. Тимът от Барселош завоюва като локалното дерби против Витория (Гимараеш) с 2:1, като българския национал вкара победното попадение в деветата минута на добавеното време. Срещата е от 31-ия кръг на португалската Примейра лига.

Домакините вкараха гол посредством Бруно Дуарте в 63-ата минута. Краев влезе като промяна в 76-ата минута, само че успеха на Витория изглеждаше сигурна.

В 93-ата минута Рубен Рибейро изравни, а в 99-ата минута точно Краев се разписа за 1:2.

Така Жил Висенте се изкачи на девета позиция с 39 точки. Витория е със 7 точки повече и с две места по-напред. Начело е Порто със 76 точки. Преднината на " драконите " пред Бенфика е 8 точки и " драконите " имат потребност единствено от един еднакъв в оставащите три кръга.