Божидар Краев беше титуляр за Жил Висенте, но отборът му

...

Божидар Краев беше титуляр при разгромна загуба на неговия Жил Висенте

Божидар Краев беше титуляр за Жил Висенте, само че тимът му претърпя разгромна загуба с 1:5 на личен терен от Морейрензе. Българският национал получи жълт картон и остана на терена до 78-ата минута, когато беше заменен от Самуел Диаш Лино.

Гостите откриха резултата още в 5-ата минута с гол на Фелипе Сораеш, който беше оставен непокрит в наказателното поле след центриране от статично състояние. В средата на полувремето Габриелсиньо засече подаване отдясно за 0:2. Всичко се обясни в 52-ата минута, когато прецизен са гостите беше Фабио Абреу. В 68-ата още веднъж Фелипе Соареш се оказа на точното място и с добавка от близко приключи бърза контра на Морейренсе. Петият гол беше дело на Педро Нуно в 77-ата минута с хубав прехвърлящ удар. Малко по-късно заменилият Краев Диаш Лино вкара почетното попадение за домакините.

В най-интересният мач Спортинг Брага победи съименика си от Лисабон с 1:0 с гол на бъдещия футболист на Барселона Тринкао. Авеш се наложи с 2:1 при гостуването си на Маритимо. Със същия резултат Санта Клара победи на Азорските острови Пасош де Ферейра.