Бохум спря серията си от пет поредни загуби във всички

...

Бохум е над чертата след победа в Кьолн

Бохум спря серията си от пет следващи загуби във всички шампионати, откакто реализира триумф с 2:0 в гостуването си на Кьолн. Срещата бе от 24-тия кръг на Бундеслигата. Успехът е извънредно скъп за възпитаниците на Томас Леч в борбата за оцеляване. Гостите поведоха в резултата още в 9-ата минута. Тогава те получиха дузпа за нарушаване на Тим Хюберс, а Кевин Щьогер извърши наказателния удар и означи за 0:1. В 76-ата минута резултатът бе подсилен. Гостите разиграха заучено състояние от фаул, с доза шанс топката стигна до Ерхан Машович в наказателното поле, който без закъснение я прати във вратата за 0:2.

С тази победа Бохум излезе от рисковата зона и се изкачи най-малко краткотрайно до 14-ата позиция с 22 точки. Кьолн е две места по-напред на 12-ата позиция с 27 точки.
Източник: novsport.com