Бохум надви Борусия (Дортмунд) с 4:3 като гост в зрелище

...

Бохум си гарантира оставането в Бундеслигата след седемголов трилър с Борусия в Дортмунд

Бохум надделя Борусия (Дортмунд) с 4:3 като посетител в представление конфликт от 32-ия кръг на немската Бундеслига.

Новаците стартираха ужасно и поведоха с 2:0 единствено в границите на първите осем минути от визитата на „ Сигнал Идуна Парк “ – точни за гостите бяха Себастиан Полтер и Герит Холтман. На сцената обаче се появи стрелецът на „ жълто-черните “ Ерлинг Холанд, който обърна напълно развоя на събитията с хеттрик, като първите му две попадения пристигнаха от дузпи. Бохум обаче шокира противника в заключителните десетина минути на вълнуващия мач след головете на резервата Юрген Локадия и Милош Пантович от бялата точка.

С трите точки новаците си подсигуряваха оцеляването в Бундеслигата, като имат 39 точки, на 10 от намиращия се в зоната на плейаута Щутгарт, два кръга преди края на сезона. Дортмунд доиграва акцията, откакто в предишния кръг дефинитивно загуби възможностите за купата след провалянето от Байерн Мюнхен, което направи баварците първенци на страната за десети следващ път. Играчите на Юрген Нагелсман закономерно не вложиха сили при визитата на Майнц 05 и отстъпиха с 1:3 като посетител в различен дуел. Попадението за Байерн бе осъществено от дежурния голмайстор Роберт Левандовски, който реализира нов връх - за най-вече маркирани голове при гостувания с 18 в границите на една акция.

В идващия кръг Бохум приема Арминия Билефелд, до момента в който Дортмунд гостува на изпадналия Гройтер Фюрт.