Спешните медици искат боди камери и паник бутони срещу агресията
Боди камери и паник бутони като отговор на експанзията в коли за спешна помощ и лечебни заведения. За това настояха експерти, избрали да се посветят на битката за човешкия живот - и то през днешния ден, на международния ден на незабавната медицина.
Валя Величкова е парамедик от „ Пирогов ”, отдала 27 години от живота си в името на човешкия живот и здраве. В последните 5 е на първа линия в най-голямата незабавна болница у нас. „ Всеки ден се сблъскваме с разнообразни случаи – политравми, мозъчни инсулти, инфаркти. Всеки пациент счита, че неговото положение е най-спешно ”, споделя тя.
Това е измежду водещите аргументи експанзията от пациентите да е съвсем всекидневие. „ Нанасят обиди и се стига до търсене на подпомагане от органите на Министерство на вътрешните работи и защитата – много постоянно, изключително нощно време, експанзията е доста, доста честа. Всичко рефлектира първо върху нас, тъй като въпреки всичко сме на първа линия ”, споделя Величкова.
„ Има хора, които идват под въздействието на алкохол, на опиати. Хората, които работят в тези екипи, са елементарни – те също имат своите страсти. Поклон пред тях, тъй като без значение от това, че най-често попадат на словесна и физическа експанзия, те не престават да работят ”, споделя шефът на „ Пирогов ” доктор Валентин Димитров. Валя Величкова прикани да бъдем по-внимателни, да се почитаме, да се обичаме, защото все отново животът е къс, написа Нова.
Не всички истории от Спешната помощ са свързани с експанзия. Във въздуха тя липсва, само че задачата е същата – да избавят човешки животи. Въздушните коли за спешна помощ са три, а зад тила на екипите стоят 250 задачи. В една от тях – за спасяването на 35-годишна жена в тежко положение, преди малко родила третото си дете – още веднъж са един до друг. „ Това е задача от моя роден град. Аз пребивавам и работя в същата болница. Когато съм на работа в незабавната кола за спешна помощ, знам, че всеки един доктор, който е там, е най-големият експерт – и съм извънредно спокойна ”, споделя здравната сестра Надежда Костова.
„ Това, което за мен е най-важно, е, че една майка на три деца се прибра при тях ”, споделя анестезиологът и началник в районна база София към ЦСМПВ доктор Вера Иванова.
Валя Величкова е парамедик от „ Пирогов ”, отдала 27 години от живота си в името на човешкия живот и здраве. В последните 5 е на първа линия в най-голямата незабавна болница у нас. „ Всеки ден се сблъскваме с разнообразни случаи – политравми, мозъчни инсулти, инфаркти. Всеки пациент счита, че неговото положение е най-спешно ”, споделя тя.
Това е измежду водещите аргументи експанзията от пациентите да е съвсем всекидневие. „ Нанасят обиди и се стига до търсене на подпомагане от органите на Министерство на вътрешните работи и защитата – много постоянно, изключително нощно време, експанзията е доста, доста честа. Всичко рефлектира първо върху нас, тъй като въпреки всичко сме на първа линия ”, споделя Величкова.
„ Има хора, които идват под въздействието на алкохол, на опиати. Хората, които работят в тези екипи, са елементарни – те също имат своите страсти. Поклон пред тях, тъй като без значение от това, че най-често попадат на словесна и физическа експанзия, те не престават да работят ”, споделя шефът на „ Пирогов ” доктор Валентин Димитров. Валя Величкова прикани да бъдем по-внимателни, да се почитаме, да се обичаме, защото все отново животът е къс, написа Нова.
Не всички истории от Спешната помощ са свързани с експанзия. Във въздуха тя липсва, само че задачата е същата – да избавят човешки животи. Въздушните коли за спешна помощ са три, а зад тила на екипите стоят 250 задачи. В една от тях – за спасяването на 35-годишна жена в тежко положение, преди малко родила третото си дете – още веднъж са един до друг. „ Това е задача от моя роден град. Аз пребивавам и работя в същата болница. Когато съм на работа в незабавната кола за спешна помощ, знам, че всеки един доктор, който е там, е най-големият експерт – и съм извънредно спокойна ”, споделя здравната сестра Надежда Костова.
„ Това, което за мен е най-важно, е, че една майка на три деца се прибра при тях ”, споделя анестезиологът и началник в районна база София към ЦСМПВ доктор Вера Иванова.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




