БНТВ Ботсвана е бил открит най-големият нешлифован диамант в най-новата

...
БНТВ Ботсвана е бил открит най-големият нешлифован диамант в най-новата
Коментари Харесай

Откриха диамант колкото топка за тенис

БНТ

В Ботсвана е бил открит най-големият недодялан елмаз в най-новата история на страната, оповестява Ройтерс. Скъпоценният камък е бил изкопан в мината „ Карове “, която се експлоатира от канадската компания „ Лукара дайъмънд корп “.

През 2015 година компанията откри различен елмаз - 1109-каратовият елмаз „ Леседи ла Рона “, който беше продаден две години по-късно, откакто английската компания „ Граф Дайъмъндс “ се съгласи да заплати за него 53 милиона $.

Новият 1758-каратов драгоценен камък е по-голям от топка за тенис. Той е вторият по величина елмаз след 3106-каратовият „ Кулинан “, изкопан през 1905 година в ЮАР.

За последните две години в мината „ Карове " са открити 12 диаманта с тегло от над 300 карата.

ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТСПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!

ЗА ДА КОМЕНТИРАТЕ СТАТИЯТА, МОЛЯ, РЕГИСТРИРАЙТЕ съдебна експертиза ЗА СЕКУНДИ ТУК - https://petel.bg/registration.html
--> --> --> --> ``
рекламаКоментариКоментирай посредством FacebookЗа да пишете мнения, апелирам регистрирайте се за секунди ТУКНапиши коментарИме:Коментар:
``
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР