БНТ има най-голямо обществено доверие по време на изборите
БНТ е водач и с 36,4% от българите, които я показват като медията, с най-обективна информация и я слагат преди всичко измежду останалите огромни малките екрани. Това сподели проучване на социологическата организация " Мяра ". Съветът за електронни медии показа през днешния ден доклада си за наблюдението на изборите, който създава за Централната изборна комисията. Обществената телевизия има и най-вече жестов превод по време на преизборната акция.
Според доклада Българска национална телевизия е спазила подписаното съглашение с 22 политическите партии.
55% е делът на безплатната опция за участниците в изборите да показват платформите си. Изводът е, че Българска национална телевизия извършва своята задача на публичен снабдител, защото са излъчили по закон доста вспъпителни и заключителни клипове, дебати и изявленията.
Пред Съвет за електронни медии беше показано социологическо изследавне на " Мяра ", извършено през април измежду 1002-ма пълнолетни българи.
Според доклада Българска национална телевизия е спазила подписаното съглашение с 22 политическите партии.
55% е делът на безплатната опция за участниците в изборите да показват платформите си. Изводът е, че Българска национална телевизия извършва своята задача на публичен снабдител, защото са излъчили по закон доста вспъпителни и заключителни клипове, дебати и изявленията.
Пред Съвет за електронни медии беше показано социологическо изследавне на " Мяра ", извършено през април измежду 1002-ма пълнолетни българи.
Източник: bnt.bg
КОМЕНТАРИ




