BNP Pribas Open, втори кръгГригор Димитров – Фернандо Вердаско 6-7(4)

...

Григор отстъпи в битката с Вердаско и отпадна в Индиън Уелс

BNP Pribas Open, втори кръг
Григор Димитров – Фернандо Вердаско 6-7(4) 6-4 3-6

Григор Димитров отпадна във втори кръг на шампионата в Индиън Уелс, откакто загуби 6-7(4) 6-4 3-6 от Фернандо Вердаско. В първия сет международният №4 изпусна два следващи сетбола, преди да загуби тайбрека след това. Реабилитира се през втората част, само че в третата не удържа. Победителят ще играе в трети кръг с Тейлър Фриц.

Първият пробив в мача пристигна на сметката на Григор, откакто при 30-40 в четвъртия гейм Врдаско направи двойна неточност – 3-1. Българинът сервираше за затвърждаване, като геймът мина през дюс, а след това испанецът осъществя топка за рибрейк – 3-2.

Следващите няколко елементи минаха под диктовката на подаващите. При 4-5 Вердаско сервираше за оставане, като при 15-15 изпрати топката надалеч в навън, след което направи същото и в идващото разиграване, давайки два сетбола на съперника си. Българинът не съумя да се възползва, геймът мина през два дюса, преди да завърши в интерес на сервиращия.

Развръзката пристигна в тайбрек, който стартира с пет минибрейка. Вердаско прекъсна серията за 4-2 точки, а до края задържа Димитров в догонваща позиция – 7-6(4).

В началото на втория сет испанецът направи двойна неточност при 30-30. На брейкбола първата ни ракета взе темпово разиграване и дръпна 1-0.

Димитров затвърди, а в третия гейм стигна до две следващи точки за двоен брейк и осъществя още първата – 3-0. Световният №39 върна мигновено пробива – 1-3, само че не откри метод още веднъж да сложи напрегнат съперника си.

Вердаско измъкна седмия гейм от 0-40, само че при 5-4 Димитров имаше сервис и изравни – 6-4.

В третия сет сервисът на Фернандо вършеше страхотна работа и му осигуряваше лесни геймове. Димитров удържа първоначално, само че при 40-30 в осмия гейм нападна мрежата и бе матиран с лоб – дюс. После направи двойна неточност, а на скрития мачбол пресили форхенд – 3-5.

При този резултат Вердаско сервираше за успеха и я постгина – 6-3.

По време на срещата имаше и любопитен миг – българинът изпусна ракетата си, изпълнявайки начален удар, като му остана единствено да изгледа ретура на съперника си.

От Tennis TV подходиха с възприятие за комизъм към обстановката и попитаха дали това е най-бавният печелиш удар.