BNP Paribas Open, осминафиналМария Сакари – Каролина Плишкова 6-4, 4-6,

...

Сакари сломи Плишкова и отново е на четвъртфинал в Индиън Уелс

BNP Paribas Open, осминафинал

Мария Сакари – Каролина Плишкова 6-4, 4-6, 6-3

Мария Сакари доближи до четвъртфиналите в Индиън Уелс за втора поредна година след триумф над Каролина Плишкова в един от най-очакваните мачове за деня. За разлика от предходните си дуели в шампионата, този път гъркинята завоюва първия сет, само че нейната съперничка отговори уместно. В последна сметка обаче международната №7 изигра най-силния си интервал от мача тъкмо когато това ѝ бе най-необходимо и още веднъж се подреди измежду осемте най-хубави в „ Рая на тениса “.

Следващата съперничка на Сакари ще бъде Петра Квитова или Джесика Пегула.

Мачът стартира вихрено за Сакари, която на два пъти проби сервиса на съперничката си и натрупа преднина от 3-0. Плишкова обаче върна интригата като също записа пробив, след което избави три следващи брейкпойнта и завоюва подаването си. Световната №7 обаче съумя да прекъсне стремежа на чехкинята и направи резултата 4-2 в своя изгода. До края на сета никоя от съперничките не стигна до нов късмет за пробив и по този метод Сакари запази разликата от два гейма за 6-4.

Противно на развиването на играта до този миг, началото на втория сет бе доста по положително за Плишкова. Двукратната финалистка от Големия шлем пропусна брейкпойнт във втория гейм, само че продължи да слага Сакари по напрежение и постоянството ѝ бе възнаградено с брейк за 3-1.

Впоследствие обаче гъркинята стабилизира ретура си и още веднъж стартира да показва динамичната и нападателна игра от първия сет. Това ѝ оказа помощ да върне пробива и да възвърне равенството.

Двойна неточност на Плишкова даде на Сакари три следващи брейкпойнта при 4-4. Те обаче бяха отразени след две доста положителни офанзиви от главната линия, последвани от бекхенд в навън на гъркинята. Впоследствие международната №17 избави още една точка за пробив и завоюва подаването си. В десетия гейм Сакари отрази два сетбола след доста положителни офанзиви с бекхенд, само че при 6-5 Плишкова още веднъж получи два шанса да завърши сета. Този път международната №7 се пречупи под напрежението и изпрати форхенд в мрежата, като по този метод чехкинята изравни резултата в мача след 6-4.

Заключителният сет стартира по спиращ дъха метод. В маратонския първи гейм, траял съвсем 20 минути, Плишкова избави цели 10 брейкпойнта и завоюва подаването си, след което проби за 2-0. Впоследствие обаче Сакари изигра най-силния си интервал в мача, като осъществя три поредни пробива и направи резултата 5-2 в своя изгода.

При 15-30 в осмия гейм се разигра противоречива обстановка. Плишкова претендираше, че след неин удар Сакари е докоснала с ракетата си топката, преди тя да излезе в навън. Гъркинята отхвърли това, като в последна сметка точката бе преиграна. Плишкова стигна до точка за пробив, която осъществя след превъзходен слайс и проби за 5-3. Впоследствие обаче форхенд в мрежата на някогашната №1 даде мачбол на гъркинята, който обаче бе избавен.

Веднага по-късно обаче Сакари си извоюва нов късмет, при който Плишкова позволи двойна неточност и по този метод международната №7 победи с 6-4, 4-6, 6-3 след 2 часа и 41 минути игра.
Източник: tenniskafe.com