BMW Open, финалАлександър Зверев – Бен Шелтън 6-2, 6-4Александър Зверев

...
BMW Open, финалАлександър Зверев – Бен Шелтън 6-2, 6-4Александър Зверев
Коментари Харесай

Александър Зверев триумфира с третата си титла в Мюнхен


BMW Open, край
Александър Зверев – Бен Шелтън 6-2, 6-4


Александър Зверев завоюва третата си купа на АТР 500 шампионата в Мюнхен. Представителят на домакините надигра на финала Бен Шелтън с 6-2, 6-4, с цел да добави общо 24-ти трофей на АТР равнище в кариерата си.

Топ поставеният организира мач на високо равнище, в който не се изправи пред точка за пробив. А триумфът му на BMW Open изравнява достижението на Филип Колшрайбер от три трофеи.

„ Обожавам да спечелвам в Германия. Това е най-специалното нещо. Това е и страховит подарък по случай рождения ми ден “, сподели първенецът.

Той несъмнено ще гледа и по-оптимистично към сезона на клей, откакто от Australian Open насам имаше баланс от 6-6 и несъмнено търсеше формата си. В Мюнхен обаче я откри.

Освен че бе непреклонен на сервис, Зверев доминираше и в разиграванията от главната линия, което му оказа помощ още по-лесно да вземе шестата си купа на АТР 500 равнище.

„ Днес несъмнено знаех по какъв начин да играя най-хубавия си тенис. Условията пасваха на Бен – изсъхнало е, а настилакта е бърза, само че това в цялостна степен важи и за мен “.

Зверев ще бъде №2 в света, в случай че Карлос Алкарас не завоюва купата в Барселона.
Източник: tenniskafe.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР