БЛУМИНГТЪН, Индиана (AP) — Сара Скалия отбеляза 25 точки, центърът

...

Индиана номер 14 разочарова Кейтлин Кларк по пътя към победата с 86-69 над номер 4 Айова

БЛУМИНГТЪН, Индиана (AP) — Сара Скалия означи 25 точки, центърът на Америка Макензи Холмс имаше 24 точки и девет битки и номер 14 на Индиана разочарова суперзвездата на Айова Кейтлин Кларк при победа с 86-69 над четвъртия в ранглистата Хокийс в четвъртък вечерта. Кларк приключи с 24 точки, 10 асистенции и 9 битки, само че се бореше от игра. Тя беше 8 от 26 общо и 3 от 16 за тройки, като означи единствено четири точки през второто полувреме.

Кларк към този момент има 3593 точки и е на 57 от идващия си крайъгълен камък, основния женски лицей на Линет Уудард маркиран връх с три оставащи мача от постоянния сезон.

Индиана, защитаващият се първенец от Големите 10 от постоянния сезон, имаше какво да потвърди след необяснимата загуба в Илинойс в понеделник вечерта и Хузиърс (22-4, 13-3) не разочароваха. Ярдън Гарзон направи три тройки и приключи с 15 точки.

И Hoosiers бяха повече от подготвени за Кларк, тъкмо както предходната година.