Франко Неро със своя звезда в Стара Загора
Близо три месеца откакто получи своя звезда в алеята на славата в Холивуд, през днешния ден филмовата легенда Франко Неро се снабди със звезда на свое име и в Стара Загора. Там той беше специфичен посетител на кино фестивала „ Златната липа “, където получи и специфичната премия на фхорума. А преди да отпътува от страта, той се срещна с най – запалените си фенове и даде обещание, че скоро още веднъж ще се върне у нас.
Чуствам се млад, тъй като работя с възторг - споделя легендата на италианското кино Франко Неро, който през ноември ще навърши 85. Отказва да отличи своя обичана роля. Но озаглавява биографичната си книга „ Джанго и другите “. Именно с героя от паметната лента го свързва и огромна част от родната аудитория, с която Франко Неро се среща за трети път.
Франко Неро : " България се разви доста позитивно в последните 10 години, има все по – западен образ. Тук на фестивала се чуствам като вкъщи си, чакам да получа премията си по пощальон в Италия, тъй като пътувам единствено с ръчен багаж. "
Пътува доста и не стопира да работи. Не единствено като артист, само че и като създател на песни, продуцент и режисьор.
Магдалена Ралчева, шеф на МФФ " Златната липа " : " Очаквам го идната година да показа своя филм като режисьор. "
Освен обещанието, че ще се върне още веднъж, Франко Неро остави и звезда с името си в алеята на фестивала „ Златната липа “, където към този момент има и свое дръвче.
Франко Неро : " Символиката е, че животът стартира, това е началото на живота, слагането на основите. "
Надеждата за мир е най-важното обръщение, което човечеството би трябвало да отстоява, сподели още Франко Неро.
Чуствам се млад, тъй като работя с възторг - споделя легендата на италианското кино Франко Неро, който през ноември ще навърши 85. Отказва да отличи своя обичана роля. Но озаглавява биографичната си книга „ Джанго и другите “. Именно с героя от паметната лента го свързва и огромна част от родната аудитория, с която Франко Неро се среща за трети път.
Франко Неро : " България се разви доста позитивно в последните 10 години, има все по – западен образ. Тук на фестивала се чуствам като вкъщи си, чакам да получа премията си по пощальон в Италия, тъй като пътувам единствено с ръчен багаж. "
Пътува доста и не стопира да работи. Не единствено като артист, само че и като създател на песни, продуцент и режисьор.
Магдалена Ралчева, шеф на МФФ " Златната липа " : " Очаквам го идната година да показа своя филм като режисьор. "
Освен обещанието, че ще се върне още веднъж, Франко Неро остави и звезда с името си в алеята на фестивала „ Златната липа “, където към този момент има и свое дръвче.
Франко Неро : " Символиката е, че животът стартира, това е началото на живота, слагането на основите. "
Надеждата за мир е най-важното обръщение, което човечеството би трябвало да отстоява, сподели още Франко Неро.
Източник: bnt.bg
КОМЕНТАРИ




