Близо 90 000 бежанци, които избягаха в Бурунди след неотдавнашната

...
Близо 90 000 бежанци, които избягаха в Бурунди след неотдавнашната
Коментари Харесай

Хиляди, бягащи от насилието в ДР Конго, са изправени пред „тежки условия“ в Бурунди – агенции за помощ

Близо 90 000 бежанци, които избягаха в Бурунди след неотдавнашната ескалация на насилието в източната част на Демократична република Конго е изправена пред ужасни условия в тесни лагери с стеснен достъп до храна и вода, споделят филантропичните организации

Конгоанските бунтовници М23 неотдавна превзеха град Увира, покрай границата с Бурунди, и боевете принудиха стотици хиляди да изоставен домовете си. Бунтовниците споделят, че от този момент са се отдръпнали.

Медицинската благотворителна организация MSF, която дава незабавна помощ, изрази угриженост по отношение на влошаващата се филантропична обстановка.

Агенцията на Организация на обединените нации за бежанците, UNCHR, сподели, че изключително засегнатите са деца и дами - в това число бременни дами - някои, които оповестяват, че остават без храна с дни.

MSF сподели, че...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР