Близо 700 хиляди зрители у нас гледат разпространявани нелегално телевизии.

...
Близо 700 хиляди зрители у нас гледат разпространявани нелегално телевизии.
Коментари Харесай

Разкриха кошмарна новина за телевизиите у нас

Близо 700 хиляди фенове у нас гледат популяризирани незаконно малките екрани. Информацията e на прокуратурата след завършилата в четвъртък акция против кабелното пиратство. Въпреки че тези хора заплащат за телевизия на кабелни оператори, търговците не регистрират доходи и не заплащат авторските права на главните малките екрани, показват обвинителите, показва Нова телевизия.

От държавното обвиняване дадоха съответен образец по какъв начин се разминават цифрите сред действителните и заявените консуматори:

„ Една от малките екрани, която популяризира на територията на Община Сандански, публично е декларирала в комисията 1388 консуматори, а в действителност клиентите са 12 620 “, сподели Румяна Арнаудова, представител на основния прокурор.

Като доказателства против нарушителите проверяващите ще употребяват събраната в четвъртък техника от техните офиси и откритите в касите им пари.

„ В бургаската телевизия и в Сандаски в малкия екран бяха конфискувани сървъри, които поддържаха лично тяхно приложение за интернет основана телевизия “, изясни Явор Колев от ГДБОП. Нарушителите ще се снабдят с обвинявания за данъчни закононарушения и нарушавания на Закона за авторското право. Колко са загубите за бюджета, страната занапред ще пресмята. Засега от прокуратурата пресмятат примерните загуби на малките екрани.

„ Нанесените вреди единствено за към два месеца на главните малките екрани в България – bTV и NOVA, и на НВО към вчерашния ден, са 10, 524 млн. лева “, сподели Румяна Арнаудова.

Европол, с чието подпомагане бяха проведени акциите, обезпечили на българските си сътрудници от ГДБОП два мобилни офиса, с които са били осъществени претърсванията.

„ По мое мнение това е една от най-големите интервенции по своя темперамент за цяла Европа “, сподели Богдан Чунару, специалист по интелектуална благосъстоятелност в ЕВРОПОЛ.

А вътрешният министър Младен Маринов изясни, че в случай че този бизнес не се изсветли, България е застрашена от наказания.

„ Вследствие на предприеманите ограничения ние сме отвън така наречен „ углавен списък” на Съединени американски щати във връзка с битка с пиратството. Имаме терзание, че в случай че не продължим с ефикасните ограничения против този тип незаконна активност е допустимо отново да бъдем включени в този лист “, сподели той.

Акцията на Европол и българските служби ще продължи и в други градове на страната.

Прокуратурата не бърза да повдига обвинявания, преди да събере всички доказателства против нарушителите. Максималната глоба по закон за сходно съзнателно закононарушение е затвор до 8 години.

Данъчните са съставили 30 акта на кабелни оператори единствено за ден. Това заяви представителят на Национална агенция за приходите Росен Бъчваров.

„ Първо, става дума за разпространяване на незаконно наличие и накърнени права на интелектуална благосъстоятелност. Второ, има данни за незаконна потребителска база. Трето, най-важно за Национална агенция за приходите, са евентуалните неплатени налози. Ние се занимаваме с тази част. Останалите служби и държавни органи са другата. До момента, информацията, която имаме е че има данни за укриване на налози и съображение да правим и ревизии”, разяснява Бъчваров.
Източник: blitz.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР