Ученици оживиха новата Детска болница в Бургас
Близо 600 деца и възпитаници – от 8 до 18-годишна възраст гостуваха на Детската болница на Бургас " Света Анастасия “, с цел да открият какъв брой е друга, спрямо останалите лечебни заведения.
13 учебни заведения откликнаха на поканата на кмета на Бургас да прегледат новото лечебно заведение в спонтанния Ден на отворените порти. Оказа се, че поради големия интерес един ден не стига. Затова болничното заведение се ангажира да одобри още няколко групи до края на седмицата.
Учениците разгледаха уникалната инсталация в Клиниката по образна диагностика и Операционния блок, а в Дневния стационар участваха в демонстрации за мерене на кръвно налягане и сатурация.
По-малките не пропуснаха да тестват пързалката до огромната регистратура на болничното заведение, а в края на обиколката всички се снимаха до станалото шлагер в обществените мрежи жирафче във фоайето до основния вход. Много от децата бяха донесли ръчно направени картини и цветни колажи, оповестиха от лечебното заведение за Burgas24.bg .
Интригуваща презентация разкри пред учениците по какъв начин действа болничното заведение, употребявайки съвременни системи за ръководство, надзор, следене на пациентите в действително време, по какъв начин работи аптечният робот, който разпределя медикаментите в болничната аптека, а също и пневматичната поща, която разрешава бърза връзка сред обособени звена в постройката.
" Детската болница е като един организъм, в който с изключение на лекарите, медицинските сестри, лаборантите и рехабилитаторите, има и доста други хора, без които съществуването й е невероятно. Това са софтуерни инженери, хората, които поддържат техниката, фармацевтите. Заедно вършим по този начин, че да е допустимо да лекуваме вас, дребните пациенти “, обърна се към гостите доктор Тома Томов, доктор с дълготраен опит в столични лечебни заведения, а от скоро и част от екипа на новата педиатрична болница в Бургас.
13 учебни заведения откликнаха на поканата на кмета на Бургас да прегледат новото лечебно заведение в спонтанния Ден на отворените порти. Оказа се, че поради големия интерес един ден не стига. Затова болничното заведение се ангажира да одобри още няколко групи до края на седмицата.
Учениците разгледаха уникалната инсталация в Клиниката по образна диагностика и Операционния блок, а в Дневния стационар участваха в демонстрации за мерене на кръвно налягане и сатурация.
По-малките не пропуснаха да тестват пързалката до огромната регистратура на болничното заведение, а в края на обиколката всички се снимаха до станалото шлагер в обществените мрежи жирафче във фоайето до основния вход. Много от децата бяха донесли ръчно направени картини и цветни колажи, оповестиха от лечебното заведение за Burgas24.bg .
Интригуваща презентация разкри пред учениците по какъв начин действа болничното заведение, употребявайки съвременни системи за ръководство, надзор, следене на пациентите в действително време, по какъв начин работи аптечният робот, който разпределя медикаментите в болничната аптека, а също и пневматичната поща, която разрешава бърза връзка сред обособени звена в постройката.
" Детската болница е като един организъм, в който с изключение на лекарите, медицинските сестри, лаборантите и рехабилитаторите, има и доста други хора, без които съществуването й е невероятно. Това са софтуерни инженери, хората, които поддържат техниката, фармацевтите. Заедно вършим по този начин, че да е допустимо да лекуваме вас, дребните пациенти “, обърна се към гостите доктор Тома Томов, доктор с дълготраен опит в столични лечебни заведения, а от скоро и част от екипа на новата педиатрична болница в Бургас.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




