Близо 2500 души са потърсили помощ в УМБАЛСМ Н. И.

...
Близо 2500 души са потърсили помощ в УМБАЛСМ Н. И.
Коментари Харесай

Тежко дежурство за медиците по Великден - близо 2500 души са потърсили помощ в Пирогов

Близо 2500 души са потърсили помощ в УМБАЛСМ " Н. И. Пирогов " през празничните и почивните дни към Великден.

1/5 от тях е трябвало да останат за лекуване, от които над 70 са деца до 18-годишна възраст.

Тежко дежурство по празниците са имали екипите в незабавните кабинети за възрастни и за деца.

Специалистите открояват случаите на 14 признати пациенти единствено в Кардиологичната реанимация на " Пирогов ", като шест от тях са на хора с инфаркти. Най-младият пациент с инфаркт е мъж на 50 години, а най-възрастният и най-тежко повреден е 71-годишен пациент.

Тежко дежурство регистрират и екипите на Клиниката по нервни заболявания, на Клиниката по неврохирургия и клиниките по травматология. Невролозите са провели тромболизи на пациенти с инсулт, с помощта на които шестима души са избавени.

Има голям брой потърпевши от сезонен травматизъм, както и от тежки ПТП с мотор . Заради тях трима мотористи посрещат празниците с тежки пострадвания в " Пирогов ".

Детските експерти предизвестиха за нови случаи на потърпевши с тротинетки . Няколко деца са потърпевши, като измежду тях е и юноша на 17 години и 9 месеца.

В незабавния педиатричен кабинет дежурните екипи са оказали помощ на над 310 деца. Наложило се е 15 от тях да бъдат приети в болница заради пневмонии, бронхиолити и вирусни инфекции.

В Токсикологията на " Пирогов " има тежки случаи на пациенти, които нямат общо с приложимост на храна и алкохол по празниците. Реанимациите в " Пирогов ", в това число и детската реанимация, са поели най-тежките случаи от София и страната.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР