Иван Сотиров: В Борисовата година има много икономически интереси и далавери, затова се бави ПУП
Близо 20 години се води борбата да се одобри Подробният организационен проект (ПУП) на Борисовата градина, тъй като там има доста стопански ползи и далавери. Смисълът е да се сътвори ред за използването, в това число и за преместваемите обекти. Това сподели в предаването " България, Европа и светът на фокус " по Радио ФОКУС Иван Сотиров – общински консултант от " Синя София “, член на Комисията по публичен ред и сигурност в СОС.
" Всички огромни столични паркове са се трансформирали в битаци. Ние виждаме по какъв начин в нарушаване на закона, в това число администрациите го позволяват, там да се разполагат преместваеми обекти. Законът планува, че преместваеми обекти в зелените системи могат да се разполагат единствено след утвърдени схеми от Столичния общински съвет. Това всеобщо се нарушава и по тази причина аз съм сложил въпроса и след 6-месечно очакване и условие, в този момент новият зам.-кмет се отзова и са ни предоставени схемите да ги прегледаме ", сподели още Иван Сотиров.
" От в този момент е ясно, че огромна част от тези схеми са пускани без да минат през СОС. Това основава причина за безпорядък, злоупотреби и не стига, че се разполагат обекти по този възмутителен метод в града - виждаме пред НДК какъв панаир е, това са тъкмо като селски панаири в центъра на столицата. Аз разбирам, че тези неща е хубаво да се случват, само че те би трябвало да стават при доста прецизно спазен закон ", безапелационен бе той.
Иван Сотиров посочи, че с изключение на, че тези неща се вършат нелегално, се появяват искания СОС да облекчава, като се развива комерсиална активност да не се заплащат такси на Общината.
" Това, което е доста значимо да се знае - в случай че се случи някакъв случай, пакост, даже фактът, че районният кмет и основният проектант са позволили да се случи такова нещо в нарушаване на закона, ще имат доста тежки лични последици. Така че тук нещата опират и до отбрана на техния интерес - прецизно да съблюдават закона, тъй като си спомняме случая с " Индиго ".
" Всички огромни столични паркове са се трансформирали в битаци. Ние виждаме по какъв начин в нарушаване на закона, в това число администрациите го позволяват, там да се разполагат преместваеми обекти. Законът планува, че преместваеми обекти в зелените системи могат да се разполагат единствено след утвърдени схеми от Столичния общински съвет. Това всеобщо се нарушава и по тази причина аз съм сложил въпроса и след 6-месечно очакване и условие, в този момент новият зам.-кмет се отзова и са ни предоставени схемите да ги прегледаме ", сподели още Иван Сотиров.
" От в този момент е ясно, че огромна част от тези схеми са пускани без да минат през СОС. Това основава причина за безпорядък, злоупотреби и не стига, че се разполагат обекти по този възмутителен метод в града - виждаме пред НДК какъв панаир е, това са тъкмо като селски панаири в центъра на столицата. Аз разбирам, че тези неща е хубаво да се случват, само че те би трябвало да стават при доста прецизно спазен закон ", безапелационен бе той.
Иван Сотиров посочи, че с изключение на, че тези неща се вършат нелегално, се появяват искания СОС да облекчава, като се развива комерсиална активност да не се заплащат такси на Общината.
" Това, което е доста значимо да се знае - в случай че се случи някакъв случай, пакост, даже фактът, че районният кмет и основният проектант са позволили да се случи такова нещо в нарушаване на закона, ще имат доста тежки лични последици. Така че тук нещата опират и до отбрана на техния интерес - прецизно да съблюдават закона, тъй като си спомняме случая с " Индиго ".
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




