„Жалбите за рязко и необяснимо увеличение на сметките на ток продължават": Близо 1000 са към институцията на омбудсмана
Близо 1000 са жалбите на жителите към институцията на омбудсмана, като 800 от тях са точно за завишаване на сметките. Това съобщи омбудсманът на България Велислава Делчева.
Още над 900 индивида са се обърнали към Делчева с подписки от 14 обитаеми места.
„ Жалбите за внезапно и необяснимо нарастване на сметките на ток не престават да постъпват в институцията на омбудсмана “, осведоми тя.
" Хората всеобщо се оплакват от високите сметки за ток. Искат по-голям надзор върху метода, по който се образуват фактурите ", добави тя.
" Очаквам от днешната среща да обсъдим резултатите и да се обединим към съответни ограничения за правата на потребителите. Убедена съм, че на обществото се дължат ясни и безапелационни отговори ", продължи тя.
" Ще поема съответен ангажимент след привършване на форума да класифицирам всички взети решения ", добави омбудсманът.
Служебният министър на стопанската система и промишлеността съобщи още, че КЗП са направили масирани инспекции и резултатите им ще издигнат голям брой въпроси.
Очаквайте детайлности.




