Близките на откритите в кемпера край Околчица трима души вчера

...
Близките на откритите в кемпера край Околчица трима души вчера
Коментари Харесай

Новина в развитие! Близките на загиналите край Околчица отправиха 6 искания към Окръжна прокуратура-Враца

Близките на откритите в кемпера край Околчица трима души през вчерашния ден насочиха публично питания до Окръжна прокуратура във Враца, научи организация.BulNews.
Те са отправени от майката на Николай Златков Ралица Асенова, от майката на Ивайло Калушев Стилияна Димитрова-Майсторова и от бащата на 15-годишният Алекс Яни Макулев. Тримата са записани в настояването като като потърпевши.
Телата на Александър,Макулев, Николай Златков и Ивайло Калушев бяха открити край връх Околчица няколко дни след нещастието в хижа " Петрохан ", където починаха Ивайло Иванов, Дечо Василев и Пламен Статев. За смъртоносната находка над Враца заяви първо организация BulNews.



Те упорстват да се изиска позволение от Окръжния съд във Враца на трафичните данни от телефоните на трите жертви. Според околните това е неотложно, с цел да се види придвижването на всеки един от тримата на 1 февруари т.г., тъй като да вземем за пример Николай Златков не е тръгнал от Петрохан, откъдето е тръгнал кемпер с Калушев и Алекс.
Близките упорстват съдът да изизка трафичните данни на всички телефони и ИМЕИ, които са попадали в клетките към мястото на връх Околчица в интервала 31 януари до 8 февруари. Те желаят и да се изготви молба за правна помощ до Съединени американски щати, които да изискат от " Старлинк " - мобилна станция, на която е имало в кемпер, дали в посочения интервал е задействана услугата на въпросното устройство.
Близките слагат и въпроси за открити несъгласия, за които има изявления в медиите. Агенция BulNews първа заяви за подозрения в направените аутопсии на тримата мъже в моргата на МБАЛ " Христо Ботев " във Враца.



Така да вземем за пример, те питат дали е правилно, че гибелта на тримата е настъпила от 24 до 36 часа преди намирането им, което стана на 8 февруари сутринта? Това би означавало те да са умряли на 6 или 7 февруари. 
Близките желаят да бъдат направени нови огледи на телата на Калушев, Златков и Макулев, на които да участват и те като потърпевши. Те се стимулират с оглед доста спорната информация, която се появява. Те считат, че в случай че това не бъде направено, то ще бъде сложено под мощно подозрение достоверността на експертизите.
На пето място, околните желаят още един разпит на поемните лица и на движимостите лица по мястото на престъплението на Околчица.
На последното 6-то място в техните претенции е да се направи нов оглед на кемпер.
В същото време стана ясно, че родителите на починалите край връх Околчица Николай Златков и Александър Макулев още веднъж са получили отвод да видят телата на децата си. Само преди три дни Ралица Асенова, майката на Златков, се оплака, че е получила възбрана да види детето си. Сега излиза наяве, че такова право не е обещано и на околните на 15-годишния Алекс - на неговата сестра и на неговия татко.
Вчера Асенова още веднъж е била в Съдебна медицина и Окръжна прокуратура - Враца. Тя споделя, че " за разлика от предишния път, в този момент към този момент бяха общителни. Депозирахме настояванията, които бяхме подготвили и получихме входящи номера ", споделя майката на Висолай Златков.
" Поискахме да се срещнем с наблюдаващия прокурор Цветелин Радойнов, само че той още веднъж не беше в прокуратурата. Заместникът му също не беше там. Обясниха ни, че поради 3. март всички са нанякъде. Аз обаче настоях, че не е допустимо да няма дежурен прокурор. Тогава извикаха Веселин Вътов. Държа да кажа, че това е първият съответен и хуманен чиновник, с който се срещам. Той ни сподели, че ни схваща и ни съчувства, само че не може да направи нищо ", споделя Асенова.
Тя още веднъж е настояла пред дамата на регистратурата да се свърже с наблюдаващия прокурор Цветелин Радойнов.
" Служителката се обади. Говори с него и ни изясни, че Радойнов е отказал, защото са назначени нови експертизи ", добави майката.
Според Асенова такава обстановка е изцяло ненормална.
" Ние като родители имаме право да забележим децата си. Никой до момента не ни се е обадил, че децата ни са мъртви. Не сме ги разпознали ", сподели още тя.
Освен Ралица Асенова, през вчерашния ден във Враца са били и сестрата на 15-годишния Сашко и татко му Яни Макулев. Те са имали пълномощие от майката на Ивайло Калушев да видят и неговото тяло, в случай че това бъде позволено.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР