Близък до Кремъл анализатор: Може да не се наложи Русия

...
Близък до Кремъл анализатор: Може да не се наложи Русия
Коментари Харесай

Надеждата на Москва: Югът пада и Украйна като цяло започва да се разпада

Близък до Кремъл анализатор: Може да не се наложи Русия да завладява Киев и Лвов
Целта на Русия в Украйна е „ последователното разграждане и поетапно преформатиране на тази територия. Сега всички схващат, че военната интервенция ще продължи дълго време “. Това се споделя в коментар на близкия до Кремъл съветски анализатор Пьотр Акопов, оповестен в държавната осведомителна организация РИА Новости, който е озаглавен „ Русия трансформира тактиката, само че не и тактиката си в Украйна “.

Акопов на процедура повтаря изявлението от през вчерашния ден на висшия съветски военачалник Рустам Минекаев, в което той заяви, че се планува съветските сили да поемат контрола над цялото украинско крайбрежие - от Донбас на изток до Молдова на запад. Русия разполага с войски в Приднестровието - отделила се промосковска територия в Молдова.

„ За евакуиране на нашите войски, от която и да е от окупираните територии, не може да става и дума. Ако приемем, че задачата на втората фаза е установяването на надзор над южната част на Украйна, то би трябвало да осъзнаем, че и третата фаза е неизбежна - надзор над цяла Новорусия “, споделя Акопов.

Руските националисти преглеждат „ Новорусия “ като голяма част от Южна Украйна, която в миналото е принадлежала на имперска Русия. Владимир Путин съобщи, че „ Новорусия “ би трябвало да включва и Харковската област в северната част на страната.

Акопов счита, че може да не се наложи Русия да завладява Киев и Лвов, тъй като „ откакто югът падне, Украйна като цяло ще стартира да се разпада “. Този „ колапс “, споделя той, ще се случи „ даже без да се чака предаването на Харков и контрола над цяла Новорусия, тъй като загубата на юга лишава Украйна от възможностите да съществува като независима страна “, твърди още Акопов.
Източник: tribune.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР