Блейк Уилър вкара два гола, а Каапо Какко се разписа

...

Лидерите в НХЛ Рейнджърс и Уинипег постигнаха ценни победи

Блейк Уилър вкара два гола, а Каапо Какко се разписа във втори следващ мач след завръщане след дълга травма и двамата бяха съществени фигури при триумфа на Ню Йорк Рейнджърс с 5:2 над Сиатъл в среща от шампионата на НХЛ.

С успеха през днешния ден Рейнджърс събира 58 точки и е на 3 от водача в цялата Източна конференция Бостън Брюинс. Вратарят им Игор Шестьоркин избави 29 изстрела за втора поредна победа след четири загуби наред преди този момент.

Винсънт Трочек и Ерик Густафсон вкараха в първата третина за Рейнджърс, а Джордан Еберле и Джаред Маккан бяха точни за Сиатъл, които са в долната част на Тихоокеанската дивизия.

Едмънтън записва клубен връх с 11 следващи победи и този път триумфът е против пряк съперник от Канада – 4:2 вкъщи над Торонто. И макар мощната серия, те имат 49 точки и са на 4-о място в Тихоокеанската дивизия.

Райън Маклауд вкара гол и подаде за още един за спечелилите, a Леон Драйсайтъл, Дерек Pайън и Евън Бушар бяха създатели на другите три попадения. Голямата звезда на отбора Конър Макдейвид се отличи единствено с една асистенция, само че пък усилва персоналната си статистика на 11 мача с точки. Вратарят Стюърт Скинър избави 25 изстрела, в това число и пет следващи в средата на третата част.

Остън Матюс – голмайстор сега на НХЛ с 34 попадения, откри резултата в мача още в 27-ата минута за Торонто. До края обаче тимът му нямаше причини и претърпя четвърта поредна загуба.

Далас Старс размаза Лос Анджелис с 5:1 на собствен терен. Рупи Хинц и Джо Павелски вкараха своите 18-и голове през сезона. Далас вкара три попадения в първите 10 минути на третата част и постави надзор върху развоя. Освен Хинц, тогава бяха точни Уайн Джонстън и Евгений Дадонов. Сам Стийл също се разписа, а Джейсън Робъртсън добави два паса.

Ветеранът-защитник в състава на Кингс Дрю Дъфти вкара своя гол номер 150 с фланелката на отбора.

Лидерът в Централната дивизия Уинипег Джетс пречупи на своята площадка Айлендърс с 4:2. След 16 следващи мача без гол Кайл Конър най-сетне се разписа, въпреки това да стана на празна врата при резултат 3:2. Мейсън Апълтън, който не беше вкарвал 25 мача, в този момент също беше прецизен и също оказа помощ за триумфа. Другите две шайби нанизаха Габриел Виларди и Нийл Пионк.

Уинипег има осем следващи победи, събира 62 точки към този момент, само че е единствено на 1 пред 2-ия Колорадо. Вратарят им Конър Хелебок избави през днешния ден 45 изстрела. Два пъти за гостите от Ню Йорк се разписа Андерс Лийн, а вратарят Иля Сорокин отрази 40 изстрела.

Итън Беър вкара първи гол в НХЛ от близо година, а Дарси Кюмпер избави всичките 24 шута, които му биха в мача Вашингтон – Анахайм, приключил 2:0. Беър се разписа 37.8 секунди преди края на първата третина и пристигна в осмия мач за играча, откогато подписа през декември. Кюмпер записва първи мач без гол през сезона и общо 31-и за 12 години в НХЛ. Попадението за 2:0 пък беше дело Тим Уилсън, който вкара на празна врата 57.6 секунди преди сирената.