Благомир Коцев учуди привържениците си, след като намекна, че е

...
Благомир Коцев учуди привържениците си, след като намекна, че е
Коментари Харесай

Остър завой: Благо Коцев готов да се откаже от кметския пост?

Благомир Коцев учуди последователите си, откакто загатна, че е подготвен да се откаже от кметския пост във Варна.  След близо три месеца задържане, той прикани Софийския апелативен съд да го освободи. Пред магистратите Коцев съобщи, че няма по какъв начин да повлияе на следствието против него и акцентира, че " няма никакво предпочитание да се връща в общината ". " Нека прокуратурата изиска отстраняването ми ", добави задържаният градоначалник.

Думите му провокираха светкавичната реакция на юрист Методи Лалов.

Това мирише на договорка. Коцев очевидно дава сигнал към прокуратурата, с цел да си откупи свободата.
Ако е почтен, в случай че е самоуверен, в случай че е кардинален, няма да постъпи по този начин. Той е определен, с цел да е кмет, а в този момент е подготвен да остави гласоподавателите си.
 
Досега няколко правосъдни инстанции одобриха, че няма заплаха Коцев да се укрие, само че оставиха в действие задържането му с аргумента, че може да упражни напън върху очевидци заради служебното си състояние. В своя отбрана той уточни още, че е татко на две дребни деца.

Коцев посочи, че е имал единствено една среща с главната свидетелка Пламенка Димитрова и тя е била по отношение на проблем към доставките на храни за публичните услуги в града, застрашени поради обжалване на социална поръчка. Още: Варна в отбрана на Благомир Коцев: Пореден митинг с искане за освобождението му

Адвокатите на варненския кмет желаеха отказ на двама от тримата апелативни съдии по делото. Те оспориха включването на ръководителя на състава Стефан Илиев с претекста, че е нарушен правилото на инцидентния асортимент, а за съдия Венелин Иванов аргументът беше, че е служил в Специализирания углавен съд, закрит по време на ръководството на " Продължаваме промяната ".

След заседание магистратите отхвърлиха настояването на отбраната, импортирано от юрист Ина Лулчева, като " безпричинно ". 

Съдът одобри и нови доказателства от отбраната на Коцев, в това число медийни изявления, че един от главните очевидци – Диан Иванов – не е бил разпитан от прокуратурата към този момент два месеца.

Заседанието на Софийския апелативен съд към този момент стартира и преглежда всъщност настояването на Благомир Коцев за смяна на мярката му за неотклонение. Решението ще бъде дефинитивно.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР