Благоевград се събира на мълчаливо бдение днес в 18 ч.

...
Благоевград се събира на мълчаливо бдение днес в 18 ч.
Коментари Харесай

Бдение в Благоевград: Обществено недоволство след смъртта на 16-годишната Ивана

Благоевград се събира на безмълвно бдение през днешния ден в 18 ч. пред Съдебната палата в града в памет на 16-годишната Ивана, която почина при трагични условия в нощта на 24 май.

Инициативата е на фамилията и приятелите на десетокласничката, а мотив за публичното неодобрение беше решението на окръжния съд, упрекнатият в ликвидиране студент Александър Георгиев да бъде освободен от ареста.

Бащата на момичето Стойне Стойнев упрекна институциите, че пазят дилърите на опиати, които убиват децата на България.

Той прикани всички да участват на бдението, с цел да се опълчват на всеобщата приложимост на опиати и лесния достъп до " тихите убийци ".

Източник: btv
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР