Трагедията в Благоевград: 20-годишен остава в ареста, пострадалият е в критично състояние
Благоевград разгласи ден на печал след трагичния случай, при който 16-годишно момиче почина след рухване от петия етаж на жилищен блок. Младежът, паднал от същата постройка, е оживял, само че положението му остава сериозно.
Прочетете още
Пострадалият е настанен в реанимацията на „ Пирогов “, като лекарите не престават да се борят за живота му.
Разследването по случая продължава, а все още има един арестуван. Това е 20-годишен студент, открит в жилището в нощта на нещастието. По информация на проверяващите той е бил в несъответстващо положение при идването на полицията.
Употребата на ЛСД в композиция с божествен газ и марихуана, каквито са открити в пробите на присъствалите на злощастния ваучър в Благоевград, прави вероятни версиите и за принуждение, само че и за самонараняване.
„ Оценката на действителността е толкоз изкривена, че те могат да се видят като лисици или като птици, да скочат отнякъде, да желаят да полетят, считат, че имат крила. А експанзията е по какъв начин да ви кажа – не единствено неконтролируема, само че и недомислена “, споделя доктор Теменужка Любенова.
Очаква се на следващия ден и психолози да влязат в гимназиите, чиито ученици са умрялото момиче и момчето, което се бори за живота си в болница „ Пирогов “. Омбудсманът провежда незабавна среща с учебни шефове и полиция.
„ Трябва да има такава среща и би трябвало да има разговор, тъй като ние сега си приказваме тук, пред един блок, пред който е починало едно дете. Значи сме закъснели! “, споделя Злата Ризова, омбудсман на община Благоевград.
Според доктор Любенова битката с опиатите, които заливат улиците, е тясно обвързвана с политиката и допуска две значими стъпки.
„ Да не се заплаща с пари от наркодилъри за изборите, за гласове, и второ – с парите на наркодилърите да не се основава корупция в България! “, споделя доктор Теменужка Любенова.
Тя акцентира още, че при закононарушения, свързани с опиатите, би трябвало да се търси и здравно решение, преди да се пристъпи към използване на правото, защото при всички случаи става дума за заболяване.
Прочетете още
Пострадалият е настанен в реанимацията на „ Пирогов “, като лекарите не престават да се борят за живота му.
Разследването по случая продължава, а все още има един арестуван. Това е 20-годишен студент, открит в жилището в нощта на нещастието. По информация на проверяващите той е бил в несъответстващо положение при идването на полицията.
Употребата на ЛСД в композиция с божествен газ и марихуана, каквито са открити в пробите на присъствалите на злощастния ваучър в Благоевград, прави вероятни версиите и за принуждение, само че и за самонараняване.
„ Оценката на действителността е толкоз изкривена, че те могат да се видят като лисици или като птици, да скочат отнякъде, да желаят да полетят, считат, че имат крила. А експанзията е по какъв начин да ви кажа – не единствено неконтролируема, само че и недомислена “, споделя доктор Теменужка Любенова.
Очаква се на следващия ден и психолози да влязат в гимназиите, чиито ученици са умрялото момиче и момчето, което се бори за живота си в болница „ Пирогов “. Омбудсманът провежда незабавна среща с учебни шефове и полиция.
„ Трябва да има такава среща и би трябвало да има разговор, тъй като ние сега си приказваме тук, пред един блок, пред който е починало едно дете. Значи сме закъснели! “, споделя Злата Ризова, омбудсман на община Благоевград.
Според доктор Любенова битката с опиатите, които заливат улиците, е тясно обвързвана с политиката и допуска две значими стъпки.
„ Да не се заплаща с пари от наркодилъри за изборите, за гласове, и второ – с парите на наркодилърите да не се основава корупция в България! “, споделя доктор Теменужка Любенова.
Тя акцентира още, че при закононарушения, свързани с опиатите, би трябвало да се търси и здравно решение, преди да се пристъпи към използване на правото, защото при всички случаи става дума за заболяване.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




