България е в Група I на BJK Cup, Елизара Янева гарантира победата над Кипър
BJK Cup, Група II в зона „ Европа/Африка “
България – Кипър 2-0
Елизара Янева – Андреа Папакирияку 6-0, 6-2
България се изкачи в Група I на Billie Jean King Cup. Воденият от Магдалена Малеева отбор записа пета поредна победа на шампионата в Баня Лука, надделявайки над Кипър. Елизара Янева подсигурява триумфа на „ Лъвиците “ с безапелационен триумф над Андреа Папакирияку. Преди това
Мачът стартира вихрено за Янева, която завоюва първия сет с 6-0 единствено за 20 минути. Сблъсъкът изглеждаше решен, само че действителността се оказа по-различна. Противно на развиването на играта до този миг, вторият сет стартира с пробив за Папакирияку, която поведе с 2-0. Янева обаче бързо преоткри правилния темп и възвърне равенството.
Силните минути за Янева продължиха и тя записа втори следващ брейк, който по-късно затвърди с подаване на нула и по този начин направи резултата 4-2 в своя изгода. Българската тенисистка продължи да господства и надви с 6-0, 6-2 след едвам 44 минути игра.
Снимка: БФ Тенис




