Бизнесменът Кирил Домусчиев се е възползвал от възможността да получи

...
Бизнесменът Кирил Домусчиев се е възползвал от възможността да получи
Коментари Харесай

Домусчиев получи нова порция коронасубсидии, този път от НАП

Бизнесменът Кирил Домусчиев се е възползвал от опцията да получи помощи по програмата за оборотен капитал от Национална агенция за приходите, обвързвана с подкрепяне на бизнеси, наранени от противоепедимичните ограничения поради ковид.
Т.нар. този път са по програма  “Подкрепа посредством оборотен капитал за МСП, наранени от краткотрайните противоепидемични ограничения посредством използване на скица за подкрепяне от Национална организация за приходите (НАП) ", която е с бюджет от 156 млн. лева и 85% съфинансиране от Европейски Съюз.
Според на Национална агенция за приходите, по тази стратегия могат да аплайват заведения за хранене, питейни заведения, фитнеси, забавачки и така нататък В на бизнесите, получили поддръжка, се появява и ПФК Лудогорец , чиито притежател е Домусчиев, макар че до момента клубът е  близо 1.5 млн. лева по сходни стратегии. Този път сумата е 71 689 лева
Справка на демонстрира, че досега компании на предприемача са получили общо над 2.2 млн. лева коронасубсидии. Освен футболния клуб, поддръжка е получила и фирмата  " АДВАНС ПРОПЪРТИС " ООД - 380 хиляди лева ГРАБО МЕДИЯ, с декларирани действителни притежатели братя Домусчиеви, е била подкрепена с 260 хиляди лева , а компанията АТИКА ЕВА - с 49 хиляди лева  ТЪРГОВСКИ ЦЕНТЪР “ТРАКИЯ ” е получила 20 хиляди лева ., а най- " скромна " поддръжка е получила НБС МЕРИТАЙМ - 15 хиляди лева
Още:
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР