Бившият защитник на Божидар Чорбаджийски изигра първия си мач с

...

Чорбаджийски дебютира с домакинска загуба

Бившият бранител на Божидар Чорбаджийски изигра първия си мач с екипа на. Неговият тим обаче загуби вкъщи от с 0:1 и остана на предпоследното 15-о място в полската Екстракласа.

Чорбаджийски стартира като титуляр, само че бе заменен в 58-ата минута от Павел Томчик. Домакините имаха преимуществото да играят с човек повече от 34-ата минута, когато Матеуш Спихала задържа откъсващ се самичък против вратаря неприятелски футболист и получи пряк червен картон.
През второто полувреме Стал доминираше, само че даже в понижен състав гостите се защитаваха доста умерено. Така се стигна до 88-ата минута и гола на Матеуш Кужимски. Той се оправи с двама бранители на Стал и с левия крайник прати топката в мрежата.

Тимът на Чорбаджийски е в серия от 4 следващи загуби и има единствено 5 точки след 9-ия кръг. Начело в Полша е с 19 точки, пред и с по 16.

Екстракласа 9 кръг, събота 7 ноември Stal Mielec 0:1краен резулат Warta Poznan