Бившият вицепрезидент на САЩ Майк Пенс заяви, че няма да

...
Бившият вицепрезидент на САЩ Майк Пенс заяви, че няма да
Коментари Харесай

Майк Пенс: Няма да подкрепя Тръмп на предстоящите избори

Бившият вицепрезидент на Съединени американски щати Майк Пенс съобщи, че няма да поддържа Доналд Тръмп, ма фона на идния дуел сред някогашния президент и Байдън, съобщи Агенция Франс Прес.


" Не бива да е изненада, че тази година няма да поддържам Доналд Тръмп ", съобщи Пенс в изявление за Fox News.

Двойката се отчужди, откакто Тръмп се опита да окаже напън върху Пенс да му помогне да анулира провалянето си на изборите през 2020 година от Джо Байдън, като неведнъж го нападаше в обществените медии, когато той не се съгласяваше със схемата.

Пенс съобщи, че Тръмп " преследва и показва стратегия, която е в несъгласие с консервативната стратегия, която управлявахме през четирите ни години ".

Коментарите на 64-годишния Пенс идват дни откакто Тръмп си обезпечи задоволително делегати, с цел да завоюва републиканската номинация и да се изправи против Байдън през ноември.

Пенс беше един от ранните противници на Тръмп в първичната конкуренция преди изборите през 2024 година, макар че се отхвърли от конкуренцията през октомври предходната година, откакто не съумя да реализира двуцифрени резултати в социологическите изследвания./БГНЕС

Източник: bgnes.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР