Бившият председател на Европейската комисия , който почти две десетилетия

...
Бившият председател на Европейската комисия , който почти две десетилетия
Коментари Харесай

Жан-Клод Юнкер скастри Германия за проверките по границите

Бившият ръководител на Европейската комисия, който съвсем две десетилетия беше и министър председател на Люксембург, разкритикува въвеждането на инспекции по границите на Германия и други европейски страни, съобщи ДПА.

" Иска ми се това да спре ", сподели той пред ДПА, представена от Българска телеграфна агенция. " Всеки, който си мисли, че може да задържа тълпите бежанци и други хора със заповеди за арест на граничните пунктове, се заблуждава ", добави той.

Той съобщи, че каналджиите вършат всичко допустимо, с цел да избегнат формалните полицейски инспекции. Това важи изключително за района към Люксембург, където по границите с Германия, Франция и Белгия има претрупан трафик.

Юнкер изрази безпокойството си, като съобщи: " Дразни ме, че въвеждането на граничен надзор се приема като нещо обикновено. А аз не желая да привиквам с това ".

Германия вкара на 16 септември инспекции по всичките си граници, като декларира, че повода за това е ограничението на " нерегулярната миграция " и опазването на вътрешната сигурност. Някои други стани членки на Европейски Съюз също вкараха граничен надзор.

Според Шенгенското съглашение за свободно пътешестване, чиято 40-годишнина ще бъде маркирана идната година, инспекции по границите може да се правят само при положение на " сериозна опасност за публичния ред или вътрешната сигурност ".

Юнкер съобщи, че в случай че Германия обмисля да остави инспекциите за непрекъснато, " това няма да е добре за възприятието за принадлежност на хората в Големия район (Сар-лор-люкс) ". " Така че,ако те спрат, ще бъда признателен ", добави той.

Големият район Сар-лор-люкс включва 11 адмнистративни региона и се простира на територията на четири европейски страни - Германия, Франция, Люксембург и Белгия.

Юнкер посочи, че това е " голяма блъсканица, която значи доста неприятности за работещите хора ", като означи, че всекидневно към 220 000 пасажери пресичат границата.

" Хората са привикнали да могат да се движат свободно, като на лична територия ", сподели Юнкер.
Източник: lupa.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР