Бившият председател на АПС-Доган Джевдет Чакъров е втори в листата

...
Бившият председател на АПС-Доган Джевдет Чакъров е втори в листата
Коментари Харесай

Джевдет Чакъров влезе в листата на Делян Пеевски в Благоевград

Бившият ръководител на АПС-Доган Джевдет Чакъров е втори в листата на Движение за права и свободи " Ново начало " на Делян Пеевски в Благоевград.

Това излиза наяве от оповестения в изборния регион.

Делян Пеевски е лидер на листата, следван от Чакъров. На водещи позиции са сложени кметове от района като Арбен Мименов (Сатовча), Феим Иса (Гърмен), Радослав Ревански (Белица).

Номинацията идва съвсем една година, откакто макар несъгласието на Ахмед Доган и на процедура разреши на Делян Пеевски да поеме цялостния надзор върху партията.

Чакъров напусна АПС и остана самостоятелен депутат, откакто се снима в кабинета на Пеевски в Партийния дом.

Версиите за неочаквания поврат в позицията на Чакъров бяха свързвани с хипотетично следствие на Комисията за противопоставяне на корупцията против неговия наследник.

Джевдет Чакъров беше дълготраен депутат от Движение за права и свободи в интервала на ръководството на партията от Ахмед Доган, беше и министър на околната среда и водите в кабинета " Станишев " сред 2005-2009 година

През февруари 2024 година когато Мустафа Карадайъ се отдръпна от председателството на партията, Ахмед Доган уточни Чакъров за съпредседател дружно с Делян Пеевски.
Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР