Монтоя: Ред Бул да забрани на Верстапен да кара извън Формула 1
Бившият водач във Формула 1 Хуан Пабло Монтоя е на мнение, че от Ред Бул би трябвало да забранят на Макс Верстапен да взе участие в надпревари отвън международния шампионат. Поводът за реакцията на колумбиеца е тежката злополука в последното съревнование от NLS на „ Нюрбургринг “, в което взе участие Макс, в която почина финландският водач Юха Миетинен.
Това беше третото присъединяване на Верстапен на Северната дъга след дебюта му там в края на предходната година и през март 2026.
Фернандо Алонсо: Надявам се това да не е последният ми сезон във Формула 1
„ Имам въпрос по отношение на това – съобщи Монтоя в подкаста си. – Знам, че това, което се случи в последното съревнование е извънредно. Но мислите ли, че в Ред Бул ще премислят решението си да разрешат на Макс да се състезава на „ Нюрбургринг “? Не, тъй като се опасяват да не го изгубят. “
На въпроса дали Ред Бул би трябвало да наложи възбрана на такива участия на Верстапен отвън Формула 1, Монтоя беше безапелационен.
Култард: Маями няма да покаже действителния резултат от измененията в разпоредбите
„ На 100 %. Не, извинете, на 200 % съм сигурен – изясни Хуан Пабло. – Може да стане злополука и Макс да счупи ръка или крайник.
„ Парите, които са вложени от Ред Бул в Макс, би трябвало да са задоволителна причина да му кажат: „ Виж, дадохме ти късмет, само че след този случай си променихме мнението и мислим, че това не би трябвало да се случва.
„ Ако аз бях на мястото на шефа на Ред Бул щях да направя тъкмо това. Щях да се обадя на Макс и да му кажа повече да не се качва в тази кола. Мисля, че това е нещо, което би трябвало да бъде прегледано деликатно. “
Във Формула 1 са отворени към връщането към стандартните двигатели
Това беше третото присъединяване на Верстапен на Северната дъга след дебюта му там в края на предходната година и през март 2026.
„ Имам въпрос по отношение на това – съобщи Монтоя в подкаста си. – Знам, че това, което се случи в последното съревнование е извънредно. Но мислите ли, че в Ред Бул ще премислят решението си да разрешат на Макс да се състезава на „ Нюрбургринг “? Не, тъй като се опасяват да не го изгубят. “
На въпроса дали Ред Бул би трябвало да наложи възбрана на такива участия на Верстапен отвън Формула 1, Монтоя беше безапелационен.
„ На 100 %. Не, извинете, на 200 % съм сигурен – изясни Хуан Пабло. – Може да стане злополука и Макс да счупи ръка или крайник.
„ Парите, които са вложени от Ред Бул в Макс, би трябвало да са задоволителна причина да му кажат: „ Виж, дадохме ти късмет, само че след този случай си променихме мнението и мислим, че това не би трябвало да се случва.
„ Ако аз бях на мястото на шефа на Ред Бул щях да направя тъкмо това. Щях да се обадя на Макс и да му кажа повече да не се качва в тази кола. Мисля, че това е нещо, което би трябвало да бъде прегледано деликатно. “
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




