Бившият нападател на втория отбор на Реал Мадрид - Давид

...
Бившият нападател на втория отбор на Реал Мадрид - Давид
Коментари Харесай

За първи път футболист беше закупен изцяло с биткойни

Бившият нападател на втория тим на Реал Мадрид - Давид Барал, стана първият футболист в историята, който е закупен с валутата биткойн.

37-годишният голаджия беше показан от третодивизионния испански Интер Мадрид, като прехвърлянето е част от съдействие с формалния спонсор и става само посредством криптовалута.

Трансферна сума не е оповестена, а с историческата стойност на прехвърлянето се похвали новият му клуб, който благодари на спонсора " Criptan ", локална платформа за продажба и закупуване на биткойни.

През 2018-а в Турция се реализира различен сходен трансфер с криптовалута, само че не напълно.Омер Фарук Кироглу се причисли към Харунустаспор за биткойни на стойност 12500 турски лири плюс още 2500 в кеш.

Интересно е дали в бъдещето този вид прехвърляния ще станат нещо напълно всекидневно.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР