Бившият министър на финансите на САЩ Лари Съмърс подава оставка

...
Бившият министър на финансите на САЩ Лари Съмърс подава оставка
Коментари Харесай

Лари Съмърс подава оставка от борда на директорите на OpenAI на фона на нарастващия контрол над имейлите на Джефри Епщайн

Бившият министър на финансите на Съединени американски щати Лари Съмърс подава оставка от борда на шефовете на OpenAI, оповестиха основателят на ChatGPT и неговият офис в сряда.

Напускането му идва след публикуването на имейли, показващи, че поддържа другарски връзки с Джефри Епщайн дълго откакто финансистът се призна за отговорен в привличане на проституция от малолетно момиче през 2008 година

„ Лари реши да подаде оставка от Борда на шефовете на OpenAI и ние почитаме решението му “, се споделя в изказване на борда.

„ Оценяваме многочислените му приноси и вероятността, която внесе в Борда. “

Съобщението дойде един ден, откакто Съмърс сподели, че е се отдръпвам от публични задължения.

„ В сходство с моето известие да се отдръпва от обществените си задължения, аз също взех решение да подам оставка от борда на OpenAI “, сподели Съмърс в настрана изказване, издадено от неговия представител, Кели Френдли.

„ Благодарен съм за опцията да служим, разчувствуван съм от капацитета на...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР