Бившият мениджър на Ливърпул - Юрген Клоп, допусна, че е

...
Бившият мениджър на Ливърпул - Юрген Клоп, допусна, че е
Коментари Харесай

Юрген Клоп: Възможно е да се завърна начело на Ливърпул

Бившият управител на Ливърпул - Юрген Клоп, позволи, че е допустимо един ден да се завърне на „ Анфийлд “, макар че сега се любува на новата си роля в структурата на Ред Бул. Германският експерт, който напусна клуба през 2024-а, след девет извънредно сполучливи години, съобщи, че не изключва изцяло опцията още веднъж да застане отпред на „ алените “.

58-годишният Клоп пое Ливърпул през 2015-а година и изведе тима от битката за присъединяване в Шампионската лига до европейския и международен връх. Под негово управление клубът завоюва Шампионската лига, Висшата лига, ФА Къп, Купата на лигата (2) и Световното клубно състезание. През януари 2024-а година той разгласи решението си да се отдръпна в края на сезона, акцентирайки насъбрана отмалялост като съществена причина.

Неговото място зае нидерландецът Арне Слот, който изненадващо завоюва Висшата лига още през първия си сезон отпред. През тази акция обаче тимът не върви добре и е в серия от четири следващи загуби във всички шампионати, като в неделя отстъпи с 1:2 от огромния си противник Манчестър Юнайтед на „ Анфийлд “.

След къса пауза от футбола, Клоп одобри поста световен началник на футбола в групата на Ред Бул, сплотяваща клубове като Република България Лайпциг и Република България Залцбург. В изявление за подкаста The Diary of a CEO със Стивън Барлет, германецът разяснява бъдещето си и опцията да се завърне в треньорската специалност.

„ Казах, че в никакъв случай няма да се върна във Висшата лига, в случай че не е Ливърпул. Така че, да, теоретично е допустимо “, призна Клоп.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР