Михаил Саакашвили е екстрадиран от Украйна в Полша
Бившият грузински президент Михаил Саакашвили е дошъл в Полша, съобщи ТАСС.
По-рано бе обявено, че Михаил Саакашвили, който беше арестуван през днешния ден в Киев, е изхвърчал с частен аероплан от киевското летище „ Бориспол “.
„ Нашият ВИП пасажер кацна на пистата с вертолет, той беше изместен в частен аероплан. След това отлетя “, сподели източникът. Първоначално не се знаеше в каква посока е изхвърчал Саакашвили, само че по предварителна информация се твърдеше, че това е Полша.
Бившият грузински водач бе поканен от президента Петро Порошенко и назначен за губернатор на Одеса. През последните месеци техните политически пътища се разделиха и двамата станаха остри съперници. Саакашвили оглави митинги против корупцията на новата украинска власт, с което си навлече гнева на ръководещите в Киев.
В родната си Грузия някогашният президент и губернатор е измамен под правосъдна отговорност. /БГНЕС
Източник: bgnes.com
КОМЕНТАРИ




