Бившият член на БКП Бойко Борисов твърди, че социалистите обичат

...
Бившият член на БКП Бойко Борисов твърди, че социалистите обичат
Коментари Харесай

Нинова: Бившият член на БКП Бойко Борисов харчи чужди пари през прозореца на джипа си

Бившият член на Българска комунистическа партия Бойко Борисов твърди, че социалистите обичат да харчат непознати пари - тези, които той раздава през прозореца на джипа си, не са негови,заяви водачът на Българска социалистическа партия Корнелия Нинова по време брифинг в Народното събрание.
„ Време е за сериозен диалог за цели. За нас това са целите – демографска злополука, приходи и неравенства “, сподели още водачът на Българска социалистическа партия.
„ Знаем, че в този момент ще ни залеят с пояснения, по какъв начин това не може да стане. Как е това популизъм. Вчера чух от някогашния член на Българска комунистическа партия - Бойко Борисов, че социалистите доста обичат да харчат непознати пари. Да му кажа, че и тези пари, които той харчи през прозореца на джипа си, не са негови. Те са непознати, тъй като са на целия български народ “, добави Нинова.
"Внасяме няколко законопроекта, с които желаеме да решим част от проблемите по тематиките беднотия и неравенства ", акцентира Нинова.
"Тази седмица ПГ на „ Българска социалистическа партия за България “ започваме внасяне на няколко законопроекта. Не за пръв път, може би за трети, бихме желали с тях да решим част от проблемите по тематиките беднотия и неравенства. Последната половин година няколко пъти се усилват цените на ток, парно, вода, инфлацията пораства, а близо 2 млн. души живеят под прага на бедността ", изясни ръководителят на Българска социалистическа партия.
„ Първо, внасяме за следващ път предложение за понижаване на Данък добавена стойност на мляко, месо, брашно и артикули от брашно на 5%. Данъчни облекчения за млади фамилии с деца, които са работили последните години, внасяли са си осигуровките. Отново внасяме искане за преизчисляване на всички пенсии “, сподели още Нинова.
„ Това е европейска процедура на политици, които са загрижени за най-важното – виталния стандарт на своите сънародници. Призоваваме другите политически партии в Народното събрание към рационален диалог с причини за същинска политика по най-болезнената тематика в България – беднотия, неравенства и демографска злополука. Нека оставим вицовете и лакърдиите на премиера и като рационални хора да седнем и с същински причини да намерим решението на тези проблеми “, съобщи още Нинова и уточни, че от другите политически сили ще получат импортираните от Българска социалистическа партия законопроекти.
Нинова попита премиера Бойко Борисов по кое време тъкмо госпожа Меркел е станала социалист и популист, който харчи непознати пари, защото в Германия има диференцирано Данък добавена стойност на храни, книги и медицински услуги.
„ Кога тъкмо сътрудниците му от ЕНП в Австрия са станали и те социалисти популисти, защото там има понижено Данък добавена стойност. Или господин Орбан “, попита Нинова. Тя уточни, че по логиката на премиера, цяла Европа се ръководи от социалисти и популисти, които организират невъзможна политика посредством понижаване на Данък добавена стойност.
„ Другото, което чухме през вчерашния ден е, че няма безвъзмездни услуги. Вярно е, че европейските избори минаха, само че е хубаво нашият министър председател да се поучи от някои европейски практики и то също от неговото политическо семейство, в случай че не има вяра на българските социалисти “, съобщи водачът на Българска социалистическа партия. Тя акцентира, че Ангела Меркел е въвела безвъзмездни детски градини, а в Гърция има гратис обучение за студенти, както и в Австрия, Норвегия.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР