Бившата №1 в света Симона Халеп се класира за втори

...

Симона Халеп се пребори с китайка и за втори път е на 1/2-финал в Лондон

Бившата №1 в света Симона Халеп се класира за повторно в кариерата си на полуфиналите на “Уимбълдън”. Румънката надви със 7:6 (4), 6:1 над китайката Шуай Жан. Предишното й присъединяване на 1/2-финалите в Лондон бе през 2014 година.

Поставената под №7 Халеп имаше проблеми в първия сет, в който загуби първите три гейма, а при 1:4 и 15:40 на собствен сервис изглеждаше в нокдаун. Шампионката на “Ролан Гарос” за 2018 година съумя да избави подаването си, а по-късно проби и в последна сметка изравни резлутата - 4:4.
A semi-finalist once again…@Simona_Halep defeats a spirited Shuai Zhang 7-6(4), 6-1 to make the #Wimbledon final four for the first time since 2014 pic.twitter.com/IVGkZ9Njxl
— Wimbledon (@Wimbledon) July 9, 2019 След това двете тенисистки си размениха по два гейма без точки за пробив и се стигна до тайбрек, в който румънката поведе с 2:0. Жан изравни за 2:2, само че румънката още веднъж излезе напред при 4:2 и 5:3, преди да завоюва тайбрека със 7:4.
Във втория сет силите на китайката стигнаха единствено за един гейм. Халеп завоюва последните 5 гейма в мача и след 1 час и 26 минути игра си подсигурява място на полуфиналите, където ще премери сили с Елина Свитолина или Каролина Мухова.